5 powodów, dla których warto korzystać z coworkingu

Jeżeli zastanawiasz się, co to jest coworkinhttps://kancelariacentrum.pl/coworkingg i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, koniecznie zapoznaj się z pięcioma najważniejszymi powodami, dla których tak wiele osób z niego korzysta. Wynajmowanie biurka w ramach współdzielonej przestrzeni jest korzystne przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia, ale nie tylko.

Oszczędność

Opłaty za coworking są znacznie niższe niż w przypadku wynajmu pomieszczeń biurowych na wyłączność. Pomijając wysoki czynsz, mając własne biuro, należy także regulować rachunki za prąd, wodę, ogrzewanie, odbiór odpadów itd. Łączne comiesięczne zobowiązania są bardzo wysokie.

Decydując się na współdzielenie przestrzeni do pracy,w ramach jednej stałej opłaty, otrzymuje się dostęp do biurka, ale także do części wspólnych – kuchni, toalety, a nawet sal konferencyjnych. Nie trzeba martwić się sprzątaniem, dezynfekcją, czy regularnym zakupem kawy i herbaty – wszystko jest w pakiecie. Nie trzeba także kupować urządzeń biurowych – osoby korzystające z coworkingu mają dostęp do specjalistycznego sprzętu.

Elastyczność

Biuro coworkingowe dopasowuje się do Ciebie, nie na odwrót. Jeżeli często podróżujesz lub pracujesz od projektu do projektu z przerwami na odpoczynek, będziesz płacić tylko za miesiące, w których faktycznie pracujesz przy wynajętym biurku.

Współdzielenie przestrzeni jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które sporadycznie spotykają się z klientami lub prowadzą szkolenia czy warsztaty. Korzystanie ze wspólnej sali konferencyjnej jest tańsze niż własne, przystosowane do spotkań przestrzenie. Dodatkowo biuro coworkingowe zapewnia obsługę spotkań, dzięki czemu odbywają się zawsze na wysokim poziomie, bez ponoszenia kosztów zatrudnienia osoby do pomocy.

Dobra lokalizacja

Praca pod prestiżowym adresem ma wiele zalet. Centrum dużego miasta pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Ceny najmu własnego biura w podobnej okolicy są poza zasięgiem finansowym większości małych przedsiębiorstw, czy jednoosobowych działalności gospodarczych. Wybierając coworking,dobra lokalizacja jest w zasięgu ręki, bez rujnowania budżetu firmy.

Adres przy znanej ulicy jest atutem w oczach klientów, ale jest to także ogromna wygoda dla użytkowników – można wybrać dowolne miejsce np. takie, do którego najłatwiej będzie dotrzeć komunikacją miejską. W centrum miasta można także w każdej chwili wyskoczyć na lunch lub załatwić podstawowe sprawunki.

Usługi dodatkowe

Biuro coworkingowe to zazwyczaj nie tylko burko, ale także szereg dodatkowych usług. Poza nielimitowaną kawą i herbatą, a także dostępem do nowoczesnych urządzeń możesz zdecydować się na pakiet zawierający obsługę księgową, doradztwo prawne, a nawet realizację działań marketingowych.

Korzystanie z kilku usług w jednym miejscu znacznie obniża koszty i pozwala oszczędzić czas potrzebny na poszukiwanie rzetelnych partnerów. Bez zatrudniania pracowników, możesz korzystać z obsługi biura w tym np. korespondencji, poczty elektronicznej, połączeń przychodzących, a nawet ze wspomnianej już obsługi spotkań biznesowych.

Work-life balance

Wiele osób decyduje się na pracę zdalną – jest to popularne rozwiązanie m.in. w firmach IT i agencjach reklamowych, ale także wśród projektantów i architektów. Brak konieczności codziennego wychodzenia do biura jest wygodne, ale na dłuższą metę może okazać się uciążliwe – zwłaszcza dla osób mieszkających na stosunkowo niewielkich powierzchniach.

Praca w towarzystwie członków rodziny (nawet jeżeli są w innych pomieszczeniach) może wpływać negatywnie na relacje. Brak możliwości wyraźnego odcięcia kwestii prywatnych od zawodowych zaburza work life balance. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla własnego komfortu i zdrowia psychicznego jest wykonywanie zawodowych zadań poza domem.

Biuro coworking oznacza także większy komfort fizyczny. Przystosowane, duże, wygodne biurka i ergonomiczne fotele zapewniają wyższą jakość pracy. Wiele osób nie może sobie pozwolić na profesjonalne, biurowe wyposażenie w domu (ze względu na wysokie koszty lub brak miejsca), a długotrwała praca w złych warunkach negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.