Kredyty dla osób zadłużonych

Osoby wnioskujące o kredyt przechodzą kilka etapów weryfikacji. W przypadku bieżących zobowiązań prawdopodobieństwo otrzymania środków jest mniejsze, ale zadłużenie nie oznacza definitywnej odmowy. Banki oraz inne instytucje finansowe przed podjęciem decyzji sprawdzają potencjalnych klientów na wielu płaszczyznach, dlatego przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy dobrze jest się przygotować.

Często najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z firmy doradczej, która bazując na doświadczeniu, przeprowadzi zadłużoną osobę przez cały proces wnioskowania o kolejne środki. W naszej kancelarii pracują eksperci, którzy wspierają kredytobiorców w całym procesie starania się o kredyt, włączając w to wstępną analizę, wybór najkorzystniejszych warunków, a także merytoryczne wsparcie w sytuacjach pogorszenia się sytuacji finansowej i wystąpienia problemów z terminowym regulowaniem płatności.

Dlaczego warto zdać się na specjalistów? Bo proces uzyskania kredytu w przypadku istniejących zadłużeń jest utrudniony, a każde kolejne odrzucone przez instytucje finansowe zapytanie wpływa niekorzystnie na zdolność kredytową.

Warunki otrzymania kredytu

Osoby starające się o kredyt gotówkowy muszą liczyć się ze sprawdzeniem ich historii kredytowej. Banki za pomocą BIK (Biuro Informacji Kredytowej) weryfikują, czy wnioskodawcy terminowo regulowali swoje zadłużenia. Terminowe spłaty rat działają korzystnie, ale wszelkie opóźnienia mogą stanowić problem. W takim przypadku konieczna może okazać się poprawa zdolności kredytowej.

Pod uwagę brane są dane historyczne wraz z scoring BIK (inaczej ocena punktowa), ale także przychody, wiek, aktualne zobowiązania i ewentualne posiadane nieruchomości. W zależności od wybranego banku i wysokości kredytu wartości graniczne mogą być różne. Swoją sytuację można wstępnie oszacować na podstawie raportu BIK – aby go pobrać, wystarczy założyć konto na bik.pl i uiścić jednorazową opłatę w wysokości 39 zł.

>>> Przeczytaj także: Raport BIK – czym jest i kiedy warto go pobrać?

Czyszczenie BIK

Na podstawie raportu może okazać się, że konieczne będzie czyszczenie BIK. Jest to procedura regulowana przez prawo bankowe, zazwyczaj wymagająca przejścia kilku etapów. Wymaga znajomości przepisów, a także wiedzy na temat funkcjonowania Biura Informacji Kredytowej. Na przestrzeni lat funkcjonowania Kancelarii Centrum udało nam się pomóc wielu klientom, a o naszej skuteczności świadczą m.in. dokumenty potwierdzające usunięcie z BIK, udostępnione na stronie internetowej.

Podstawą naszej usługi jest wykonanie bezpłatnej analizy raportu i omówienie każdej sprawy indywidualnie. Dzięki temu przed podjęciem współpracy jesteśmy w stanie oszacować jej przebieg i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania dla osób starających się o kredyt.

>>> Przeczytaj także: Jak wyczyścić BIK?

Pożyczki pod zabezpieczenie

Rozwiązaniem dla osób starających się o kredyt gotówkowy może być współpraca z inwestorami prywatnymi. W takim przypadku nie jest wymagane czyszczenie BIK czy pilna poprawa zdolności kredytowej. Jedynym warunkiem jest posiadanie nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie dla udzielonej pożyczki.

Środki otrzymane w ten sposób mogą zostać spożytkowane np. na oddłużenie bieżących zaległości i tym samym poprawę płynności finansowej. Może to być także pierwszy krok do odbudowywania dobrej historii kredytowej.

Spłata kredytu

Świadcząc usługi dla naszych klientów, nie tylko ułatwiamy wnioskowanie o kredyt, ale także służymy pomocą w przypadku ewentualnych problemów ze spłatą. Zdarza się, że kredytobiorcy znajdują się w gorszej sytuacji finansowej i konieczne jest odroczenie pewnych płatności. Konsultacje z ekspertami pomagają w odnalezieniu najlepszego rozwiązania.

Trzeba pamiętać o tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Czasami pozornie beznadziejne położenie, przy odpowiednich zasobach wiedzy i doświadczenia można w stosunkowo prosty sposób odmienić. Dotyczy to zarówno problemów prywatnych, jak i firmowych. Jeżeli czujesz, że przyda Ci się wsparcie profesjonalistów, skontaktuj się z nami już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.